Gülüş Tasarımı – Smile Design

Kişinin kendini ifade etmesini sağlayan en büyük becerilerden birisi gülümsemedir. Estetik ve fonksiyonu birleştirip bunu sağlamak için Gülüş tasarımı tedavileri vardır. Bu tedavilerde hekimin bilgisi ve sanatı ile hastanın gülümsemesi ve estetik beklentileri harmanlanır. Tedaviye başlanmadan analizler ile hastaya sunulur ve o plana göre başlanır.
Gülüş Estetiğinde birçok faktörden söz edilebilir.

  • Dişlerin; rengi, uzunluğu, genişliği, kalınlığı
  • Dudakların; duruşu, seviyesi
  • Diş Etinin; rengi, seviyesi

bunlardan bazılarıdır.

Bu nedenler tek tek veya birleşerek estetik problem oluşturabilir. İşte Gülüş Tasarımı tedavileri tam olarak bu noktada devreye girer.

Tüm özellikler ideale yakın olsa bile sadece gummy smile dediğimiz “Gülerken aşırı diş eti görülmesi” veya sadece koyu renk dişler için de gülümseme tasarımı planlanabilir.

Gülüş Tasarımında bu bahsettiğimiz faktörler dikkatli bir biçimde (Fotoğraf, röntgen ve model incelemesi) analiz edilerek; tek tek, birbirine olan ilişkileri ile kombine bir tedavi planlanır. Gerekirse hiç tedaviye başlanmadan hastaya öngörülen sonuçlar sunulmalı ve yorumu alınmalıdır.

İdeal estetik; terimsel olarak sınıf I kapanış, düzgün sıralanmış dişler, istirahat halinde 1mm diş görünürlüğü, gülüş esnasında dişler ile beraber 1-2m diş eti görünürlüğü ve genel bir simetri olarak tanımlanabilir.

Yüzde yüz bu sınırlar içine girilmesi mümkün olmayabilir. Bunlar tedavi öncesi analizler sonucu netleştirilmelidir.

Tek bir seansta işlemler bitebileceği gibi çok seanslı da olabilir. Diş beyazlatma, Laminate Veneer, Zirkonyum Kaplamalar, Tam seramik kaplamalar önde gelen diş estetiği uygulamalarıdır. Pembe estetik ile estetik diş tedavileri birleştirildiğinde gülüş estetiği tamamlanmış olur. Pembe ve Beyazın sağlıklı ve fonksiyonel bir şekilde uyumu esas hedeftir.

Gülüş Tasarımı fiyatları çok merak edilmektedir fakat yapılacak işlemler çok çeşitli olduğu için. Detaylı analiz ve planlamalar olmadan bu konuda bilgi vermek mümkün değildir.

Paylaş

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Menü